Yakupabdal Son Gelişmeler

Yakupabdal, Ankara – Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Yıllar önce bir gazetenin başlatmış olduğu kampanya nedeniyle Yakupabdal Mahallesinde yüzbinlerce hissedar bulunmaktadır. Gazetenin bulmacalarını doğru çözen vatandaşlara ait irili ufaklı binlerce hisse vardır. Bu hisseler genellikle 125 m2 ile 250 m2 arasında yüz ölçüme sahiptir.

Yıllar önce alınan bu hisselerin sahipleri şuan günümüzde yaşamamaktadır. Çocuk yaşta arsa sahibi olan vatandaşlarımız ise 50 yaşını çoktan devirmiş ve torunlarının geleceği için bu arsalara gözü gibi sahip çıkmaktalar.

Peki Yakupabdal Mahallesinde arsası bulunan vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan biri imar durumudur.

Yakupabdal Mahallesinde şuan için çalışması yürütülen bir imar çalışması bulunmamaktadır.

İmar çalışmasının yürütülebilmesi için Ankara İl Tarım Müdürlüğü tarafından görüş beklenmektedir. Yıllardır kurum görüşü beklediğini belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı, söz konusu bölge için imar planları hazırladıklarını ve bu  nedenle İl Tarım Müdürlüğünden gelecek olan raporu beklediklerini bildirmektedirler.

2019 Yılı içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesinin CHP’ye geçmesi ile birlikte yıllardır imar planı kim hazırlanacak tartışması bu sene son buldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi arasından süre gelen bu tartışma artık Ankara Büyükşehir Belediyesin CHP’ye geçmesi ile imarın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanması konusunda mutabık kalındı.

İmar planının hazırlanması konusunda sorunların çözümü bir nevi halledildi fakat birde Sn. Cumhur Başkanının talimatı üzerine yurt genelindeki tüm imar planlarını etkileyen yatay mimari sorunu baş gösterdi. Her ne kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP’nin yönetiminde olsa da meclis çoğunluğu AKP’ye aittir. Çıkartılacak imar kararlarından emsal değerleri bu bölgedeki arsa sahiplerini memnun edecek şekilde olmayacak. Maksimum 1.4 emsal değerine sahip olacağı tahmin edilen bölgede çok küçük arsa hisselere sahip vatandaşlar için sorun teşkil edecektir.

Yakupabdal Mahallesinin çevresinde yaşanan güzel gelişmelerden bahsetmek istiyorum.

Ankara’nın en yüksek rakıma sahip noktasında bulunan Yakupabdal Mahallesi şehrin merkezine sadece 17 km uzaklıktadır. 04 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanan Dikimevi – Natoyolu hafif metro hattının son durağı Yakupabdal Mahallesine sadece bir kaç km uzaklıktadır. Bu metro hattının hayata geçmesi ile birlikte Yakupabdal’a sınır komşusu olan Doğukent projesi hızlanacak ve bir çok yatırımcının cazibe noktası haline gelecektir.

Nata Vega Alış veriş merkezinin etrafında yükselen yüksek yapılara bir yenisi daha ekleniyor. Honda Efe’ye ait arazinin üzerine Yükselen Koleji Sahipleri tarafından Legend Life Tower inşaatı Haziran 2020 yılı içerinde başlatacaktır. Bu proje ile birlikte Nata Vega Kuleleri, Akadia Modern ve İnci Yaka projelerinden sonra yapılan en prestijli proje olacaktır. Ayrıca bölgede Green Life Konutları 1, Green Life Konutları 2, Can Life Konutları, Sky Line Tower Ankara ve Palmiye Evleri gibi bir çok küçük konut projeleri de bulunmaktadır.

Kısaca Yakupabdal Bölgesinde arsanız varsa şuan satmamaya özen gösteriniz.

Sizleri kandırmak için arayan bir çok sansar bulunmaktadır.

Bu sansarlara itimat etmeyiniz.

Bin bir türlü yalanlar ile sizlerden arsanızı almak için kırk takla atar ve yemin billah çekerek yalan söylerler.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.